Stowarzyszenie

Finansowanie

Gmina Lipusz

BIP

VI edycja programu stypendialnego "Pomoc dla ambitnych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Ebertowski   
Środa, 17 Lipiec 2013 12:40

Rozpoczęła się VI edycja programu stypendialnego "Pomoc dla ambitnych" dla maturzystów roku 2013,  którzy dostaną się na studia dzienne jednolite lub dwustopniowe w polskich uczelniach państwowych .


Zapraszamy do zgłaszania się do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz w celu otrzymania rekomendacji na stypendium pomostowe.
Laureaci programu - 4 maturzystów z terenu Gminy Lipusz otrzyma stypendia na pierwszy rok studiów w  kwocie 5000 zł, płatne po 500 zł netto przez 10 miesięcy.
Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełnisz następujące warunki:

•    mieszkasz na obszarze Gminy Lipusz
•    jesteś maturzystą z 2013 roku,
•    zostałeś przyjęty na I rok stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polską   państwową uczelnię wyższą,                                                  
•    pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1120 zł netto, lub 1280 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się   orzeczeniem o niepełnosprawności, (dane za czerwiec 2013 roku)
•    osiągasz dobre wyniki w nauce, tzn. uzyskałaś(eś) min. 105 punktów na maturze. Liczbę punktów oblicz sam(a), stosując algorytm (w załączeniu).
•    posiadasz rekomendację organizacji lokalnej, która współfinansuje stypendia z własnych środków. Liczba udzielanych rekomendacji zależy od możliwości organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany, zgłoś się do naszego stowarzyszenia w celu uzyskania rekomendacji (decyduje liczba uzyskanych punktów).


Informacji udziela:
Piotr Gliszczyński – Tel. 724 262 473
Robert Ebertowski – Tel. 509 036 121

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 lipca 2013 r.W zakładce "PLIKI DO POBRANIA"- znajdują się niezbędne dokumenty: regulamin, algorytm oraz wniosek o przyznanie rekomendacji do stypendium pomostowego.

PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM.

Zmieniony: Środa, 17 Lipiec 2013 13:23