Stowarzyszenie

Finansowanie

Gmina Lipusz

BIP

VIII edycja programu stypendialnego "Pomoc dla ambitnych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Ebertowski   
Poniedziałek, 03 Sierpień 2015 08:04

 

Rozpoczęła się VIII edycja programu stypendialnego "Pomoc dla ambitnych" dla maturzystów roku 2015, którzy dostaną się na studia dzienne I stopnia realizowane w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolite studia magisterskie realizowane w polskich uczelniach publicznych.

Zapraszamy do zgłaszania się do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz w celu otrzymania rekomendacji na stypendium pomostowe.

Laureaci programu - 4 maturzystów z terenu Gminy Lipusz otrzyma stypendia na pierwszy rok studiów w  kwocie 5000 zł, płatne po 500 zł netto przez 10 miesięcy.


Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełnisz następujące warunki:

•    mieszkasz na obszarze Gminy Lipusz
•    jesteś maturzystą z 2015 roku,
•    zostałeś przyjęty na I rok stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polską państwową uczelnię wyższą,                                                 
•    pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1225 zł netto, lub 1400 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności, (dane za czerwiec 2015 roku)
•    osiągasz dobre wyniki w nauce, tzn. uzyskałaś(eś) min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów oblicz sam(a), stosując algorytm (w załączeniu).
•    posiadasz rekomendację organizacji lokalnej, która współfinansuje stypendia z własnych środków. Liczba udzielanych rekomendacji zależy od możliwości  organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany, zgłoś się do naszego stowarzyszenia w celu uzyskania rekomendacji (decyduje liczba uzyskanych punktów).


Informacji udziela:
Robert Ebertowski – Tel. 509 036 121

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10 sierpnia 2015 r.

Zmieniony: Poniedziałek, 03 Sierpień 2015 08:09