Stowarzyszenie

Finansowanie

Gmina Lipusz

BIP

Spotkanie edukacyjne dla osób korzystających z pomocy żywnościowej o prawidłowym żywieniu i przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Ebertowski   
Poniedziałek, 06 Lipiec 2015 22:14

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz zaprasza osoby korzystające z pomocy żywnościowej w ramach POPŻ 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) na spotkanie o charakterze edukacyjnym - dotyczącym prawidłowego żywienia i przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Uczestnicy uzyskają ponadto informacje o zaplanowanej dystrybucji artykułów spożywczych oraz innych działaniach przewidzianych w realizacji Podprogramu 2015.

Spotkanie odbędzie się dnia 09.07.2015 roku o godz. 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu, ul. Młyńska 18.

 

 


O programie:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności i realizowanych działań towarzyszących uprawnione są osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego
uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.


Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których, do końca lutego 2016, znajdą się co najmniej artykuły spożywcze spośród następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Ewentualne skargi dotyczące sposobu realizacji dystrybucji przyjmuje Minister Pracy i Polityki Społecznej, na adres korespondencji: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 06 Lipiec 2015 22:29